MAXON oznamuje modernizovanou CINEMU 4D R 11

12.8.2008· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Počet komentářů: 15

Zcela nová generace produktové řady nabízí nelineární animace, zásadní vylepšení v kvalitě renderingu včetně zcela přepracovaného jádra pro výpočet globální iluminace a implementaci systému „projekčního matte paintingu“.

SIGGRAPH, Los Angeles –12. srpna 2008 – MAXON Computer, jedna z předních světových firem v oblasti vývoje profesionálních nástrojů pro 3D modelování, texturování, rendering a animace, představila novou verzi programu CINEMA 4D Release 11. Jedná se o zásadní aktualizaci produktu, kterou výrobce dramaticky zjednodušuje pracovní postupy, zlepšuje ovladatelnost programu, kvalitu výstupních výpočtů a integraci do produkčního prostředí. Mezi nejdůležitější novinky nové verze CINEMY 4D patří podpora nelineárních animací, nový systém globální iluminace a dramaticky zvýšená rychlost výpočtu. Uživatelé zcela jistě ocení také další bonusy ve formě doplňku Projection Man, projekčního matte paintingu vyvinutého původně pro společnost Sony Imageworks, podpoře formátu Collada nebo nového přemostění CINEMAN pro napojení na rederovací systémy typu Renderman. Mimo to bylo provedeno množství aktualizací také v oblíbeném texturovacím systému BodyPaint 3D Release 4, který zůstává součástí základní verze CINEMY 4D R11 a zároveň je k dispozici i jako samostatný produkt s možností přímé komunikace s dalšími populárními 3D aplikacemi. Všechny toto novinky a vylepšení podtrhují dlouhodobou snahu společnosti Maxon Computer co nejvíce pomáhat 3D grafikům v rozvoji jejich kreativity a možností. 

„Maxon strávil posledních 20 let vývojem jedněch z nejpokročilejších technologií v oblasti 3D software a dále kontinuálně zvyšuje úroveň schopností animačních 3D nástrojů “, řekl Harald Egel, CEO a spoluzakladatel Maxonu. „CINEMA 4D R11 není výjimkou. Tato verze obsahuje nové prvky, které naši uživatelé z celého světa od Maxonu očekávali.“

Rozšířené možnosti integrace s jinými produkty, nové nástroje zrychlující práci a využívání veškerých možností, nabízených moderními počítači Mac i PC, jsou srdcem této nové verze. Oproti předchozí verzi byla až dvojnásobně zvednuta rychlost výpočtu. CINEMA 4D je také prvním profesionálním 3D programem, který je k dispozici v 64 bitové verzi nejen pro platformu Windows, ale také pro Mac OS X Leopard. 

„Jsme potěšeni tím, že Maxon vytvořil pomocí CineMana propojení s renderovacím nástrojem Pixar Renderman přímo ze CINEMY 4D“, řekl obchodní ředitel Pixaru pro Renderman technologie Chris Ford. „Nyní mohou i uživatelé nástrojů Maxonu těžit z výhod, které jim poskytuje cenami akademie ověnčený renderovací systém Pixaru, použitý například ve filmech  Ratatouille, Úžasňákovi a v mnoha dalších.“

„Naši uživatelé nám říkali co potřebují a my jsme jim naslouchali“, řekl Paul Babb, prezident a CEO amerického zastoupení firmy MAXON. „Tato nová verze je skvělá jak pro začínající uživatele, tak pro velmi zkušené uživatele, kteří chtějí vytvářet skutečně přesvědčivé vizualizace v dnešním rychle se rozvíjejícím prostředí.“

CINEMA 4D – hlavní rysy verze R11

Seznam vylepšení a možností nové CINEMY 4D R11 je velmi obsáhlý. Každá změna byla navržena vývojáři MAXONU tak, aby byl proces modelování, texturování, animování nebo renderingu dále zdokonalen a na maximálně možnou hranici.

- Nelineární animace

Možnosti animací byly opět posunuty o velký stupeň výše. Nástroje pro práci s animačními vrstvami a klipy pohybu umožňují uživatelům snáze konstruovat pohyby, míchat je a vytvářet smyčky s přechody v kompletně hierarchickém procesu.

- Zcela nový systém globálního osvětlení

Představte si, že můžete vyžívat nejnovější algoritmy a také nejnovější hardware se skvělým, ale neuvěřitelně snadno ovladatelným systémem globální iluminace. Přesně to nabízí speciální modul Advanced Render 3 pro CINEMU 4D R11. Tato technologie poskytuje maximálně možnou flexibilitu s možností dosažení ultra realistických výsledků a zejména velmi jednoduchým ovládáním, které vám ušetří spoustu cenného času. A co víc, nový systém je velmi dobře použitelný i pro animace. 

- BodyPaint 3D

BodyPaint 3D obsahuje nové nástroje pro plnohodnotnější nanášení textur přímo na povrch 3D modelů. Výrazně přepracované uživatelské rozhraní dovoluje rychlé použití důležitých nástrojů a funkcí a zásadně urychluje pracovní postupy. Již tak těsná integrace s programem Adobe Photoshop byla rozšířena o import stop štětců a rozšířenou podporu formátu PSD. A další vylepšení se týkají propojení s tablety Wacom.

- Zvýšená rychlost renderingu

Výpočetní algoritmy CINEMY 4D R11 prošly velkou optimalizací, zejména v oblasti využití vícejádrových stanic a efektivity využití CPU, což přineslo zcela zásadní zrychlení renderingu. Stejně tak byla vylepšena i samotná kvalita výstupu. Nové parametry renderingu vám dávají další možnosti, jak docílit zcela realistických povrchů skleněných objektů.

- Podpora 64-bitových výpočtů i na Mac OS X

CINEMA 4D R11 je první komplexní 3D aplikací, která byla přepracována tak, aby plně využívala možnosti systému Mac OS X 10.5. Jako nativní 64-bitová Cocoa aplikace může CINEMA 4D využívat 64 bitový režim s přístupem k podstatně větší kapacitě paměti RAM, což oceníte zejména u opravu komplexních projektů. Podporovány jsou všechny 64 bitové procesory Intel. Uživatelé přitom mohou snadno přepínat mezi 32 a 64 bitovou verzí podle toho, jak sami uznají za vhodné.

- Projection Man

Dokonalého technického zpracování digitálních pozadí z filmů Hancock, Speed Racer, Beowulf nebo Surf’s Up bylo dosaženo použitím technologie projection paintingu v CINEMĚ 4D. Projection Man, doplněk vyvinutý opět původně pro společnost Sony Imageworks, byl nyní integrován přímo do CINEMY 4D, takže můžete realizovat své představy bez jakýchkoliv omezení. Těsná integrace s programy Adobe Photoshop a BodyPaint 3D zjednodušuje editaci a manipulaci s rozsáhlými digitálními scenériemi a umožňuje bezproblémovou výměnu dat.

- CineMan

Pokročilí uživatelé mohou nyní své animace renderovat pomocí špičkových externích rendererů využívajících formát RIB - RenderMan (Pixar), 3Delight (dna research) nebo AIR (SiTex Graphics). Díky doplňku CineMan, vyvinutého původně pro potřeby společnosti Sony Imageworks, můžete parametry renderingu nastavovat přímo v prostředí CINEMY 4D.

- Podpora formátu Collada

CINEMA 4D R11 nyní podporuje import i export dat ve stále populárnějším formátu Collada, postaveném na otevřeném standardu s využitím XML. Díky tomu je výměna dat mezi CINEMOU 4D a dalšími 3D grafickými aplikacemi opět jednodušší a rychlejší.

- Přátelská k uživateli

Nový on-line updater zajišťuje uživatelům rychlý a komfortní přístup k nejnovějším aktualizacím programu, různým doplňkům a vylepšením přímo z prostředí CINEMY 4D. Větší studia a školy ocení možnost pořízení licenčního serveru, schopného dynamicky přidělovat licence po síti uživatelům v rámci dané organizace, což jim umožňuje maximalizovat a smysluplně obhospodařovat své investice do programového vybavení.

- Další novinky

CINEMA 4D R11 má také zásadně optimalizovaný systém ovládání nastavení renderingu, průsvitky animací, nástroj zákresu do scény a podporu práce s polohovacími zařízeními firmy 3D Connexion (např. Spacemouse) pod systémy Mac OS i Windows. Kompletní seznam a popis všech zásadních novinek nové verze najdete na stránce http://www.maxon.net/pages/products/new_e.html

Rozsáhlé návody a interaktivní ukázky možností nové CINEMY 4D R11 najdete na stránkách Cineversity na adrese http://www.cineversity.com.

Distribuce

Prodej CINEMY 4D R11 bude zahájen začátkem září 2008. Součástí standardní instalace produktu bude kromě anglické a německé také česká jazyková verze. Základní verze CINEMY 4D R11 se bude V ČR a SR prodávat za 17.900 Kč bez DPH. Podrobnější ceník bude k dispozici koncem srpna 2008 na stránkách http://ww.cinema4d.cz .Další informace o produktu najdete na stránkách výrobce http://www.maxon.net

O společnosti MAXON Computer

MAXON Computer je výrobce profesionálních nástrojů pro 3D modelování, texturování, redering a animace. Mezi hlavní produkty firmy MAXON patří CINEMA 4D a BodyPaint 3D, které jsou masově využívány v oblastech filmu, vědy, architektury, strojírenství, reklamy i jiných oblastech. MAXON Computer sídlí v Německu a má přímá zastoupení v USA, Velké Británii, Francii a Japonsku. Produky Maxonu jsou k dispozici přes celosvětovou síť distributorů. Pro školská zařízení je nabízena speciální cenová politika. Pro další informace o těchto otázkách prosím navštivte http://www.maxon.net.

Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  
:-) krysar | 12.8.2008 15:52
ubrousek pzdm | 12.8.2008 15:52
Film Jiří K. | 12.8.2008 17:39
re:neitrok Mattoni | 12.8.2008 18:24
upd Chuan Zvonar | 12.8.2008 19:37
R11 standa | 12.8.2008 20:19
Renderer pzdm | 12.8.2008 20:54
... R11 ... bezo | 12.8.2008 22:21
re: nova verzia C4D bezo | 12.8.2008 22:34
My, chudí studenti Zeb | 13.8.2008 10:21
demo Mattoni | 13.8.2008 10:37
Render Jiří K. | 13.8.2008 11:17
renderer j.karel | 13.8.2008 11:56
PR rochne | 14.8.2008 11:10
školy pzdm | 14.8.2008 15:49

Přihlášení uživatele