MAXON ohlašuje strategickou spolupráci s vývojáři Py4D

15.12.2009· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Počet komentářů: 1

Uživatelé nyní mohou rozšířit možnosti CINEMY 4D pomocí robustního, zároveň však velmi přístupného programovacího jazyka Python

MAXON, 15. prosince 2009 - MAXON Computer, přední výrobce software v oblasti profesionálních 3D řešení dnes ohlašuje strategickou spolupráci s Tuningchannel, který stojí za vývojem nástroje Py4D. Py4D poskytuje uživatelům 3D grafického a animačního programu CINEMA 4D společnosti MAXON fantastickou možnost, jak jej o další funkce, pracovní rozhraní či pracovní postupy. Python je velmi výkonný programovací jazyk, který je zároveň relativně snadný na naučení. V tomto jazyce se kombinuje unikátní jednoduchost s obrovským potenciálem, který se uplatní v širokém spektru vývoje aplikací. Velkou výhodou je možnost využití obrovského množství již existujících skriptů a knihoven, dostupných v tomto programovacím jazyce. Python také nabízí možnost interakce mezi různými 3D aplikacemi pro přenos dat a různých prvků, které tyto aplikace obsahují. Na Python se již dnes spoléhá celá řada produčních i technických společností.

V tomto okamžiku je Py4D poskytován formou volně dostupné beta verze a lze jej používat s většinou hlavních funkcí CINEMY 4D. Cílem tohoto strategického partnerství MAXONu a Tuningchannel je lepší integrace Py4D do CINEMY 4D a zajištění vyšší úrovně stability a také takové uživatelské přístupnosti, na kterou jsou uživatelé produktů společnosti MAXON zvyklí.

"Python je velmi snadný na naučení a přitom poskytuje takřka stejné možnosti a funkce, které jí poskytuje C++SDK", řekl Harald Schneider, CTO a spoluzakladatel společnosti MAXON. "Chceme aby komunita CINEMY 4D jasně věděla, že podporujeme vývoj Py4D a že mohou investovat svou energii i zdroje do Pythonu a Py4D a rozšířit tak svou vlastní produkční linii.

Sebastian Rath z Tuningchannel zdůrazňuje, že "Python komunitě CINEMY 4D přináší jednoduše neomezené možnosti. Jsme velmi potěšeni touto příležitostí, že můžeme spolu s MAXONem převést Py4D z beta fáze na finální produkt tak rychle a bezbolestně, jak jen to bude možné.

Aktuální beta verze Py4D, včetně dokumentace je k dispozici zdarma ke stažení na stránkách www.py4d.com. Tento server také poskytuje uživatelské fórum a další užitečné zdroje a odkazy. Další vývoj a integrace do CINEMY 4D bude brzy následovat.

Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  
hip, hip, huráááá ! miklo | 15.12.2009 17:09

Přihlášení uživatele