Soutěž s Wacomem

30.3.2010· Autor: Stanislav Szkandera· Počet komentářů: 1

Po delší době tu máme soutěž o zajímavé ceny. Jak je již s názvu patrné, bojovat se bude o tablet známého výrobce tabletů, společnosti Wacom. A abychom zůstali věrni značce, bude vašim úkolem vyrobit 3D modely jednoho tabletu.

CINEMA 4D i další postprodukční aplikace, které naši uživatelé běžně používají (například Adobe Photoshop), nabízejí plnou podporu práce s tabletem. Celosvětovou jedničkou na poli tabletů je bezesporu firma Wacom, jejichž tablety jsme na těchto stránkách také recenzovali a které řada z vás běžně používá. Většinou se jedná o tablety profesionální řady Intuos, nicméně v poslední době se do popředí derou tablety s vlastní LCD obrazovkou, kde můžete kreslit přímo na displej. Ty mají u Wacomu označení Cintiq a na ně se zaměříme i v dnešní soutěži. Konkrétně půjde o největší model Cintiq 21UX, disponující (jak jinak) 21,3 palcovou LCD obrazovkou a sklopným mechanismem, umožňujícím snadné polohování tabletu na stole. Neodmyslitelnou součástí tabletu je samozřejmě také pero Grip Pen, s jehož pomocí se kreslí. Tolik krátký úvod a nyní se podívejme na samotné zadání soutěže.

Zadání

Vašim úkolem bude vytvořit pro virtuálního zákazníka v prostředí CINEMY 4D 3D model a vizualizaci tabletu Wacom Cintiq 21UX (se zapnutým displejem) s perem Grip Pen, ležícího na stojánku za denního světla na nějakém stole světlé barvy. Abychom celou záležitost udělali zajímavější a zadání co nejvíce přiblížili reálnému životu, budete si muset podklady pro modelování najít sami na webu. Zkušení harcovníci mi potvrdí, že toto bývá častá praxe (stylem udělejte mi model jako na tomhle obrázku) a tak se tedy připravte na průzkum bojem. Výchozím zdrojem informací budou samozřejmě stránky firmy Wacom, další si už musíte najít sami. Výstupem by měl být render v rozlišení 1280 X 720 bodů.

21UX

 

Navíc Váš virtuální zákazník bude chtít model posléze sám animovat a začlenit do nějakého svého videa s tím, že může chtít zvětšit nějaký detail, takže musíte myslet na to, abyste

  • v modelu zachytili všechny podstatné detaily objektu (pokud se zákazník ve své animaci rozhodne udělat detail nějaké části objektu, musí být model dostatečně kvalitní)
  • nastavili render, světla a materiály tak, aby výsledná vizualizace byla co nejlepší, ale zároveň rychle vypočítaná
  • a abyste mu usnadnili následné animování, připravíte mu v editoru CINEMY 4D dva posuvníky, jejichž posunutím si zákazník bude moct sám řídit sklopení a otočení do požadované polohy.

Kritéria hodnocení:

  1. kvalita modelu (kvalitní model včetně detailů, možnost snadné výměny obrázku na obrazovce, snadné sklápění a otáčení ) - 60%
  2. kvalita vizualizace (použít můžete standardní renderer CINEMY 4D nebo Advanced Render). A protože čas jsou peníze, jako doplňkové kritérium se bude zkoumat i rychlost renderingu. - 30%
  3. celkový umělecký dojem - 10%

Všechny příspěvky do soutěže bude hodnotit komise ve složení: Ing. Stanislav Szkandera, Ing. Pavel Zoch, PhD a za Wacom pan Ivan Templanský.

Podmínky soutěže:

Pro modelování a vizualizaci můžete použít CINEMU 4D jakékoliv verze, pro vizualizaci můžete standardní renderer CINEMY 4D nebo Advanced Render. Povoleno je také použití standardních modulů od MAXONu. Výsledné dílo musí být vytvořeno samotným soutěžícím, zakázáno je použití hotových 3D modelů z různých databank apod. Termín uzávěrky soutěže je 30.4.2010 včetně . Do tohoto termínu nám musíte na adresu soutez.wacom (zavináč) digitalmedia (tečka) cz zaslat zdrojové soubory projektu (zkomprimovaného do formátu ZIP včetně všech textur a dalších objektů), jednu finální vizualizaci ve formátu JPEG, TIFF nebo PSD v rozlišení 1280 x 720 px a dvě ofocené obrazovky z průběhu práce (například hrubá kostra modelu a model před dokončením).

Soutěžící souhlasí s tím, že vítězný model bude vystaven ke stažení na portálu C4Dexchange.com.

Ceny pro vítěze

Co by to bylo za soutež bez atraktivních cen? Takže sem s nimi. V rámci této soutěže rozdáme celkem tři ceny od firmy Wacom.

  1. místo: tablet Wacom Intuos 4 M
  2. místo: tablet Wacom Bamboo
  3. místo: tablet Wacom Bamboo

 

To je tedy vše, pokud se budete chtít pochlubit vašimi průběžnými výsledky nebo pokud budete mít další dotazy, zřídili jsme v diskusi speciální diskusní vlákno zde.

Stanislav Szkandera

E-mail: szkandera(zavinac)digitalmedia.cz |

Komentáře k článku  
Obtiažnosť Curuj | 30.3.2010 23:11

Přihlášení uživatele