GeForce GTX TITAN Z

29.5.2014· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Přidat komentář

Do redakce přišla následující tisková zpráva. Zpráva o uvedení GeForce Titan Z, tedy o dvojitém Titanu se všemi aktivními moduly. Nejsilnější CUDA výpočetní zařízení v jednom těle, které kdy spatřilo světlo světa. Zařízení s cenovkou cca 75.000 CZK.


GTX TITAN Z je tou nejrychlejší a nejvyspělejší grafickou kartou, kterou kdy NVIDIA udělala. Jedná se o opravdovou technickou lahůdku, od počátku navrhovanou s ohledem na výkon. Inovativní design karty GTX TITAN Z pracuje s 12 GB/7 Gbps  video paměti, 12 fázovým napájením, disponujícím dynamickým vyrovnáváním napětí mezi oběma GPU, podporou plnohodnotného double precision, 5 760 CUDA jádry,a dvěma stejnými GPU GK110 jaké používá  GTX TITAN Black. Vše je cíleno na 3840x2160 rozlišení, tedy 4K.

Díky neuvěřitelně efektivní architektuře Kepler je GTX TITAN Z schopen přinášet ultimátní výkon i v jednoduchém a elegantním provedení chlazeným vzduchem.

Výpočetní výkon systému poháněného GTX TITAN  s plovoucí desetinnou čárkou nyní zastiňuje mnohamilionové superpočítače i když pracuje za zlomek jejich provozních nákladů a zabírá zlomek potřebného místa.  Jinými slovy pro výzkumné pracovníky, vědce nebo CUDA developery představuje GTX TITAN Z alternativu s nepřekonatelným double precision výkonem do běžné PC skříně, která se vejde pod pracovní stůl.

GTX TITAN Z je k mání ode dneška, cena a dostupnost se může lišit. V České republice například ALZA.cz

http://www.alza.cz/gigabyte-geforce-gtx-titan-z-d1563082.htm  .

https://www.youtube.com/watch?v=gw7yFAdBZu8

Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  

Přihlášení uživatele