MAXON ohlašuje Cineware 2.0 a Cinemu 4D Lite Release 16

8.10.2014· Autor: Helena Říhová· Přidat komentář

Nové produkty vycházejí v souvislosti s ohlášením nové aktualizace Adobe AfterEffects CC, jehož jsou součástí. Novinky zahrnují vylepšení interaktivity, pracovních postupů a kompatibility s novou verzí Cinema 4D R16.

Friedrichdorf, Německo – 6. října 2014 – MAXON, přední vývojář software pro tvorbu 3D, animaci a rendering ohlašuje Cineware 2.0 a Cinemu 4D Lite Release 16, nyní dostupné společně s nejnovější verzí Adobe After Effects CC (2014.1). Nový update Cineware je navržen pro optimalizaci výkonu a přístupnější kreativní tvorbu.

S Adobe After Effects CC získávají kreativní profesionálové dokonalou integraci za pomocí Cineware, vytvářející přímé propojení mezi program Cinema 4D a After Effects za použití “live 3D pipeline.” Nově můžete dokonce vybírat, editovat a vylepšovat jednotlivé vrstvy přímo v After Effects. Součástí After Effects CC je instalace Cinemy 4D Lite, což je sice limitovaná, ale na funkce velmi bohatá verze Cinema 4D.

Novinky v Cineware:

Kompatibilita s Cinemou 4D Release 16: Minulý měsíc MAXON představil novou verzi svého vlajkového produktu Cinemu 4D Release 16 (R16), která se vyznačuje vylepšenými nástroji k modelování, výkonnějším renderingem a zcela novým přístupem k vytváření materiálů a Cineware 2.0 je s komerčními verzemi Cinema4D plně kompatibilní. Nové funkce Cinemy R16 jsou navíc dostupné také v Cinemě 4D Lite R16, která je součástí nejnovější verze After Effects CC.

Purge Memory: Za účelem zvýšení výkonu byla do Cineware integrována vnitřní cache, do které se ukládají renderovací data. After Effects pak tuto mezipaměť využívá pro rychlé náhledy na projekt.

Výchozí vrstva: Dialogové okno vrstev Cinema 4D nově obsahuje možnost definování výchozí vrstvy, pokud ji renderer podporuje. Objekty, kterým nebyla v projektu .c4d přiřazena vrstva, je tak možné izolovat výběrem Default Layer přímo v After Effects.

Automatická synchronizace: Když přidáváte instance scény ze Cinemy, můžete použít nový checkbox Synchronize Layer pro povolení automatické synchronizace nastavení Cineware efektů se všemi instancemi scény. Tato funkce nahrazuje tlačítko Apply To All z předchozích verzí Cineware.

Cinema 4D Prohlížeč obsahu: Při renderingu s plnou verzí Cinema 4D R16 se textury zahrnuté v přednastavených knihovnách vyrenderují správně i v After Effects.

Region of interest: Cineware nyní respektuje použití této funkce v After Effects a omezuje rendering na určenou oblast. Pozn.: Platí pouze tehdy, když je renderer nastaven na Standard (Final).

Collect Files pro přílohy Cinema 4D: Příkaz Collect Files v After Effects sbalí soubory spojené se scénou Cinema 4D (např. textury).

Nejnovější verze Cineware bude představena na prezentaci Adobe MAX, 4.- 8. října 2014 v Convertion Center v Los Angeles. Další informace bude uživatelům poskytovat také MAXON v Community Pavilion.

Cinema 4D Upgrade

Pro uživatele After Effects CC, kteří potřebují pokročilé 3D funkce a nástroje, nabízí MAXON atraktivní upgrade na verze Cinema 4D Broadcast a Cinema 4D Studio.

Pro další informace o společnosti MAXON a Cinema 4D navštivte: 

Helena Říhová

Komentáře k článku  

Přihlášení uživatele