CINEMA 4D novinky 1/2015

18.2.2015· Autor: Helena Říhová· Počet komentářů: 2

Přinášíme Vám stručný přehled zajímavých novinek, týkajících se CINEMY 4D. MSStudio z Itálie dalo k zdarma dispozici ke stažení hotové nastavení scén pro rendering, Cezar Vonc představil novou verzi zajímavého pluginu Unfolder, simulátor kapalin Effex má novou verzi a také Indie verzi s nízkou cenou a na CINEVERSITY jsou zdarma návody na propojení ArchiCAD - CINEMA 4D.

ToolBox od MStudio

Jednoduchý nástroj pro zrychlení vašeho renderingu.

Mario Baluci z italské společnosti MStudio se rozhodl, že nabídne světu své dvanáctileté zkušenosti s vytvářením produktových vizualizací za pomocí fyzikálního renderu a vytvořil soubor s přednastaveným studiovým svícením a několika základními materiály. Tím nejdůležitějším jsou ale dva renderovací setupy, které produkují velmi rychle vysoce kvalitní výsledky. Pokud tedy máte perfektně vymodelovaný produkt, ale nedaří se vám optimalizovat proces renderingu, doporučujeme vložit jej do nového ToolBoxu, aplikovat Mariovy materiály a zkusit jeden z renderovacích presetů. Budete překvapeni, jak rychlé a jednoduché to najednou všechno může být.

Soubor si můžete stáhnout na stránkách MStudia: ToolBox.

Toolbox

Plugin Unfolder

Program pro vytváření rychlých animací.

S novým pluginem od Cézara Vonca můžete velmi jednoduše za pomoci několika málo nastavení vytvořit jednoduchou zajímavou aminaci modelu loupajícího se jako slupka z ovoce. Plugin je k vyzkoušení zdarma, ale má i placenou plnou verzi nabízející mnohem zajímavější a složitější nastavení animace.

Cestu ke stažení, návod k použití i ukázkové animace jsou k dispozici na stránce Code Vonc.

Unfold

 

Navié Effex 2.56.00

Plugin pro pokročilé animátory částic.

Německá společnost Navié představila novou verzi pluginu Effex, který přináší do Cinemy částicové simulace. Najdete v ní spoustu nových funkcí, např. simulaci písku, stříkajícího proudu a nastavení hustoty objemové kapaliny. Nejdůležitější novinkou je ale nový licenční systém s názvem Effex Indie, který zpřístupňuje za nízkou cenu plugin s určitým omezením jednotlivcům, tedy např. freelancerům, ke komerčnímu použití.

Novinky v Effex 2.56.00 můžete najít na stránkách Navié.

Effex

Tutoriály pro spojení ArchiCAD a Cinema 4D

Videotutoriály zefektivnění vaší práce.

Martin Haaheim vytvořil sérii videotutoriálů, ve kterých ukazuje jak vylepšit rychle vytvořený hrubý model z ArchiCADu za pomoci pokročilejšího modelování v Cinemě 4D, jak vyměňovat data mezi těmito programy a nakonec i to, kde získat a jak používat plugin pro transfer dat z ArchiCADu. Tutoriály jsou kompletně zdarma a můžete je shlédnout na portálu Cineversity.

Odkaz na tutoriály: ArchiCAD to C4D.

Cineversity

Helena Říhová

Komentáře k článku  
Cienema+ArchiCAD jadroy | 18.2.2015 22:12
Samir pzdm | 18.2.2015 23:13

Přihlášení uživatele