Thea render verze 1,5 ohlášena a distribuována

22.7.2015· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Přidat komentář

Thea render, velmi sofistikovaný a robustní renderovací nástroj s širokou podporou akcelerace pomocí technologie NVidia CUDA byla povýšena na verzi 1,5! Dočasně byla také razantně snížena cena (již tak příjemná).

Nová verze je vlastně servisní update, jako takový je samozřejmě pro stávající uživatele zdarma a nové uživatele láká výraznou slevou, kdy finální cena software včetně pluginu pro základní aplikaci (3dsMax, Cinema4D, Rhino a pod) je stanovena na 245 EUR!

https://www.thearender.com/site/

Co nového aktualizace nabízí? Je toho poměrně dost a vesměs se jedná o opravdu razantní vylepšení. Obecně lze ale tvrdit, že se update věnuje hlavně některým speciálním povrchům a efektům.

1) Fresnel Ramp Procedural, pokročilá kontrola Fresnel (včetně kanálů) pro vytvoření realisticky vypadajících látek a podobných povrchů.

2) Zásadně vylepšený shadow catcher. Vynikající drobnost jak komponovat předměty stojící na fotce pozadí. Shadow catcher je de facto průhledná rovina která pouze zprostředkovává stín vložený na pozadí. Nejenom stín, je možné kontrolovat i odrazivost a další atributy. Vynikající kompoziční drobnost.

3) Výpočtové passy lze nadále ukládat pomocí vrstveného OpenEXR souboru a to najednou (skvělé)

4) Thea umí (nástroj je zdarma) konvertovat data-textury Substance designeru

https://www.thearender.com/site/index.php/features/substance-to-thea-material-converter.html

5) Nový je vynikající přístup k reflexím ve vrstvě Coating, které jsou kontrolované pomocí absorpcí. Tato technologie je základním kamenem kvalitně vypadajících autolaků a podobně (barva se mění podle hloubky průchodu). Výška-resp. délka průchodu paprsku coating laku ovlivňuje barvu povrchu a vytváří realisticky se chovající carpaint povrchy.

6) Thea nyní nabízí internetovou databázi materiálů podobně jako ostatní enginy

http://www.thearender.media/site/home.php

7) Plovoucí licence, která uživateli umožňuje využívat tolik instalací, kolik jich jen potřebuje...


Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  

Přihlášení uživatele