CINEMA 4D R17 – práce s křivkami

3.9.2015· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Počet komentářů: 3

V oblasti modelingu proběhla jedna opravdu zásadní změna. Křivky se změnily jako nikdy předtím. Jejich tvorbu zastupují formálně jen čtyři nové nástroje, jejich možnosti sou ale daleko širší než vše, co jsme měli k dispozici kdykoliv předtím. Tvorba a práce s křivkami je nyní jednoduše ultimativní!

Čím více zkoumám CINEMU 4D R17 a hlavně se s ní sžívám zjišťuji, že množství kritiky které se po jejím uvedení na hlavy tvůrců snesla je jednoduše neodůvodněná. Souhlasím s tím, že se nejedná o největší release historie. Určitě ne. Ale užitečnou verzí jednoduše je a jsou oblasti, ve kterých se jedná o skutečnou revoluci. Křivky takovou oblastí určitě jsou. Nabízí čtyři nové nástroje a množství nástrojů pro pokročilé bool operace.

Hlavně zmíněné čtyři nástroje pro editaci jsou neuvěřitelně komplexní. Zejména Vyhlazení je něčím, co jinde nepoznáte. Jediné co bych tomuto nástroji rád vytkl je jeho název. Proč vyhlazení? Není přeci vyhlazením. Je designérovou brašnou, toolboxem, magickým štětcem, prostě něčím mnohem víc než jen vyhlazením. Tím je také. Ale také tažením, spirálou, náhodností, zploštěním, náhodností a nebo projekcí. A nebo vším tím dohromady a pokaždé jinak!

A nebo Oblouk křivky. Dodnes byla adaptivní úprava různých oblouků velmi náročnou úlohou. S R17 je něčím, nad čím strávíte maximálně pár vteřin a budete mít stále perfektní kontrolu nad tvarem křivky.

Abych vše popsal, použil jsem jako vždy video. A je dlouhé 20 minut a nudit se u něj určitě nebudete. Ať jste technik, architekt, malíř, designér a nebo třeba tatér! hrající si s 3D, nové nástroje křivek jsou něčím co vám vezme dech.

A příště křivky ještě jednou. Bool operace...

Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  
Hm eI_mino | 3.9.2015 17:39
Bimbo Ghrrroul | 5.9.2015 9:44
R17 Mirah_home | 12.9.2015 13:14

Přihlášení uživatele