Modelování charakteru – soutěž o vstupenky na C4D-days 8-9.11. 2007

4.9.2007· Autor: Pavel Zoch, Ph.D.· Počet komentářů: 4

Blíží se nám listopad a s ním také snad už pravidelné CINEMA 4D days. Možná uvažujete o tom, zda budou, či nebudou a pokud budou, za kolik a co tam bude. Program už vlastně máme připravený a není jej jistě těžké uhádnout, vzhledem k revoluci v oblasti renderingu, které jsme u C4D svědky. A za kolik? Zúčastněte se naší soutěže a nemusíte to řešit, ani jídlo :-).

Při míjení nižšího ročníku na vyšší uměleckoprůmyslové škole Václava Hollara jsem zjistil jednu zajímavou skutečnost. Studenti byli vcelku sto vymodelovat „masku“ obličeje, ale již nebyli schopní smysluplně vykroužit zbylé části hlavy a zejména struktura modelu nebyla dobrá. 

Stalo se jednou, vlastně zcela náhodou, že jsem si modeloval jednu mírně stylizovanou postavu a napadlo mne, že by asi nebylo od věci nahrát prezentaci modelingu humanoidního charakteru. Byl jsem v situaci, kdy jsem již měl hotovou onu „masku“, podobně jako mí studenti, a chyběla mi hmota hlavy. Ani maska nebyla zcela hotová, ale asi o to lépe. Začal jsem nahrávat – čistě on-line, jak práce šla. Bez střihů, včetně „pracovních“ kroků základní segmentace, která byla nezřídka následně měněna (krk, brada). Prostě jsem modeloval a prezentoval zároveň, celkem hodinu, a nahrával. Svá videa Vám nyní předkládám jako inspiraci. Inspiraci k soutěži, vymodeluj svou vlastní hlavu :-). 

Videa ke stažení – modelování hmoty hlavy

Video 1

Video 2

Video 3

Video 4

Kodek je opět Camtasia, více na www.techsmith.com

Vyhlašuji tímto soutěž na modelování hlavy v CINEMĚ 4D (model musí být C4D, doladění ve smyslu displacement mapy je povolené, ale není cílem importovat hlavu z jiné aplikace). Hlava (tedy model) nemusí být Vaše vlastní, ostatně nikoho si nechci dát do rámečku, že kvůli mne svou hlavu ztratil, ale autorem samozřejmě musíte být od A až do Z.

Další specifikace nemám. Vše je na Vás. Tedy jestli chcete, modelujte někoho existujícího, někoho neexistujícího, prostě co chcete, jen to musí být Váš model a musí být vytvořený v CINEMĚ 4D řekněme z 95%.

A co můžete vyhrát?

1. místo: výherce hlavní ceny získá VIP volnou vstupenku na oba dva dny CINEMA 4D days v Praze včetně obědů.

2. místo: výherce druhého místa získá volnou vstupenku na oba dny.

3. místo: Reklamní předmět společnosti Maxon   

Porota

Pavel Lopolo Jirák

Vladislav miklo Mikluš

Pavel pzdm Zoch

Závěrečný termín: 8.10.2008, tedy přesně měsíc před CINEMA 4D days.

Podmínka: opět, jako tradičně, máme podmínku na množství a to 10 účastníků.

Pavel Zoch, Ph.D. Úplnej a naprostej .....

E-mail: pzdm(zavinac)digitalmedia.cz | Web: www.3dsoftware.cz | ICQ: 248707187 |

Motto: "Co ve věčnosti leží, mrtvé není, v záhadě věků i smrt se ve smrt změní." (H.P.L.)

Komentáře k článku  
Dotaz Adllier | 4.9.2007 17:36
Re: Dotaz pzdm | 4.9.2007 18:00
Re: Re: Dotaz Adllier | 5.9.2007 14:27
dotaz Asmodeus | 18.9.2007 10:39

Přihlášení uživatele