Články na téma Xpresso

  • <<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • >>
  • Zobrazeno 35 článků. Stránka 2 z 4.

Muška jenom zlatá, první díl

25.3.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Miklo mne před časem oslovil s prosbou, zda by nebylo možné vytvořit jednoduchý systém pro animování křídel. No asi každého hned napadne, že by to možné bylo a co bych to byl za lenocha, pokud bych nepoužil XPresso. Takže to tu je znova. Jednoduché XPresso v celé své parádě. A rovnou dvakrát!

Práce s podklady

28.2.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Je to klasický příběh, android potká androidy, z něhož se vyklube slizka, tedy vlastně ne. Příběh je o tom, že poměrně dost uživatelů při práci se CINEMOU 4D používá pro modelování nikoliv nastavení pozadí, jak je CINEMĚ 4D vlastní, ale na sebe kolmý systém rovin, který buďto viděli v jiných aplikacích, nebo různých návodech na internetu. A tudíž je nasnadě otázka, když už to používají, co to trochu vylepšit?

Generované plošné světlo pomocí MoGraphu a XPressa

21.2.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Plošná světla jsou v CINEMĚ 4D konstruovaná skutečně výtečně, ale jsou situace, ve kterých je jejich využití poněkud složité. Zejména bychom v této souvislosti mohli zmínit modul Hair, který je v podstatě čistým post efektem i když dokáže být implementován také do raytracingových efektů, tak má potíže se světly vlastními raytracingu, tedy plošnými světly.

Možnosti UV na druhou? UV corrector

7.2.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Před časem jsem byl několikráte dotázán pár zajímavými lidmi na téma, proč že nelze editovat více UV souřadnic na jedné textuře najednou? A také, proč se mění – přizpůsobí UV souřadnice textuře?

C.O.F.F.E.E prakticky - hodiny

24.1.2008 · Autor: Jiří Doseděl · Počet komentářů: 5

Před nějakým časem se zde na portálu objevil návod, jak pomocí xpressa vytvořit hodiny v C4D. My si tady dnes ukážeme, jak lze tento úkol realizovat jen a pouze pomocí Coffee.

Je libo řetěz? Či alespoň řetízek? Část první

30.10.2007 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Některé věci lze simulovat poměrně složitě, jiné překvapivě lehce a tohle je vlastně ten druhý případ. Případ, jak si pomoci při tvorbě nějakého kolidujícího objektu vytvořeného „po křivce“ s jiným objektem pomocí MOCCY a jejího systém šatů – Klotildy.

XPresso trénink, další výuková akvizice

27.8.2007 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Rodina výukových DVD se nám stále rozšiřuje v pořadí již o třetí akvizici. Poslední přírůstek však není svým předchůdcům v mnoha směrech podobný. Jednak se věnuje oblasti na pomezí animací a vizuálního programování (tedy Xpressu) a také to není klasické výukové DVD, jaká jsem zatím připravil, jedná se totiž jen a pouze o návody…

MoXPig – modeling, distribuce, animace a osvětlení

16.8.2007 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Když jsem poprvé spatřil modul MoGraph říkal jsem si, že je podobný již nevyvíjenému, ale velmi užitečnému pluginu Jenna. Jenže on je mnohem, mnohem dál. Pravda, ale zároveň obsahuje množství charakteristik, které se hodí i těm, kteří jeho animační možnosti nevyužijí. A to byl první impulz k tomu, abych se začal zabývat vlastním řešením – MoXPigem.

XPresso ve videu, prezentace témat

31.7.2007 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 4

Takže jsme to risknul a začal připravovat obsah dalšího výukového, i když vím že poměrně dost specifického počinu. Proč specifického? Lze logicky předpokládat, že nebude tak populární jako ostatní DVD zaměřená více do oblasti běžně využívaných, přesto i XPresso bych rád zařadil do běžného slovníku našich uživatelů, jelikož je to nástroj vskutku výkonný.

XPresso a video, je to ta správná cesta?

26.7.2007 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 7

Tento článek berte prosím jako dotaz, dotaz, nad správností či nesprávností jedné úvahy, ke které jsem se jako obvykle nechal inspirovat jedním uživatelem. Dotaz nad základní otázkou. Je užitečná vlastní výuka XPressa?

Přihlášení uživatele