Články na téma Hardware

  • <<
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • >>
  • Zobrazeno 31 článků. Stránka 2 z 4.

Profesionální grafické karty FirePro řady W, dnes W5000

4.9.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Již dávno neplatí, že by zde byl jen jeden výrobce profesionálních grafických karet. Stávající generace těchto karet je v případě AMD i NVidia vyráběna shodně 28 nm procesem a jedná se, v obou případech, o produkty velmi zajímavé. Měli jsme příležitost oťuknout Quadro K5000 a dnes se podíváme na nejslabšího zástupce karet AMD FirePro řady W označené W5000. Malá karta velkých možností. Ale nejenon o tom je tento článek. Berte jej jako první díl srovnávacího seriálu celé řady karet AMD FirePro W...

Wacom Cintiq 13HD, když je Cintiq osobní...

27.5.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Wacom je synonymem pro tablety, grafické tablety. Tedy ultimativní polohovací zařízení, které kdo okusí, většinou nepustí z ruky. Pro Wacom je klíčovým produktem a vlajkovou lodí řada Intuos, ale Cintiq je přeci jen dál. Je etalonem možností, kreativity a nejvyšší možné přirozenosti práce. Není nic přirozenějšího, než pracovat přímo v místě. Nikoliv zprostředkovaně kdesi vedle, ale přímo na obrazu. A to Cintiq nabízí. S kvalitou od Wacomu.

Vhodné specifikace hardware pro práci v MAXON CINEMA 4D, RAM, typ systému

1.5.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Dalším nezanedbatelným tématem v oblasti hardware je potenciál RAM a to jak počítače, tak grafické karty (případně). S tím velmi blízce souvisí také navazující téma a to případné omezení použitého systému, tedy to, zda je daný systém 64-bitový a nebo 32-bitový.

Vhodné specifikace hardware pro práci v MAXON CINEMA 4D (CPU, GPU)

17.4.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

3D grafické nástorje jsou velmi náročné na výkon stanice, na které pracujete, případně stanic, které byste mohli pomocí sítě využívat. Otázka vhodného vybavení pro 3D grafiku je velmi široká a také zásadní, nabízíme vám tedy základní přehled informací i otázek, které je nutné si před zakoupením nového hardware zjistit a položit.

NVIDIA nastavuje nové standardy ve výkonu a spolehlivosti pracovních stanic

5.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Nová řada profesionálních grafických karet NVIDIA Quadro, založených na architektuře Kepler přináší nebývalý prospěch milionům profesionálů v oblastech content creation, designu nebo inženýringu.

Jsem K5000, Quadro K5000

20.12.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 9

Profesionální grafická karta NVidia Quadro K5000. Nové technologie, nová řada Kepler, nový výrobní proces. Jedno z nejlepších zobrazovacích zařízení dneška v uživatelském preview.

AMD FirePro V5900, dvougigový střízlík

21.8.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Profesionální grafické karty jsou do značné míry zvláštním segmentem trhu. Papírově často zaostávají za herními sourozenci, technologicky jsou nezřídka o stupínek níže, ale přesto mají co nabídnout. AMD FirePro V5900 není v tomto ohledu výjimkou. Zajímavá karta se zajímavou výbavou a také vlastnostmi.

AMD FirePro V4900

9.5.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Je to válka barev. V různých segmentech různé barvy, modrá proti zelené v oblasti procesorů, červená proti zelené v oblasti grafických karet. I těch profesionálních. NVidia Quadro proti AMD FirePro. To se v našich zemích nikdy nějak zvlášť neprezentovalo, tedy dnes to trochu změníme v uživatelském testu...

Wacom Intuos, popáté

12.4.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

Na jeden z IT zaměřených serverů jsem před několika týdny zahlédl debatu na téma tablety. Nedalo mi to abych si nepomyslel, že existuje jen jeden výrobce tabletů, Wacom. A můj názor je, že se po těch ostatních, stejně jako po všech dalších obdobných výrobcích co se objevily, slehne voda a Wacom zůstane. A zase snad bude grafický tablet ten „jediný“ tablet. Nebude se to alespoň plést.

Každý stopař musí mít ručník. Nebo alespoň Llano...

22.11.2011 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Vypůjčil jsem si jisté klišé D. Adamse, kdyby to bylo možné, tak bych se mu omluvil. K testu tabletu Wacom Cintiq 24HD jsem ale požádal i o možnost zapůjčení notebooku, který by prezentoval nižší cenovou hladinu. To vše proto, abych byl schopen odpovědět na otázku, zda je možné i takto náročný nástroj, jakým Cintiq HD24 bezesporu je, napojit na běžný notebook. Přesněji řečeno, na HP Pavilion dv6-6130ec Dark Umber osazeným procesorem AMD A6-3410MX.

Přihlášení uživatele