Články na téma Světla a rendering

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • ...
 • >>
 • Zobrazeno 124 článků. Stránka 3 z 13.

Mograph, Metaball, Thinking particles a Pyrocluster – a máme pěkné mraky...

20.6.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

Zní to trochu jako šílený nápad a bláznivá konstrukce. Je, bez debat, ale funguje a možná je docela pěknou nenáročnou ukázkou jak lze poměrně překvapivě kombinovat množství technologií, které CINEMA 4D nabízí. Vše podstatné jsme si zmínilihned na počátku, teď již jen popis, jak na to...

Adobe Photoshop, zpracování dávky

16.5.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Z mnoha důvodů se může stát, že potřebujeme zpracovat nějaká data v dávce. Opakovat stále stejné příkazy v opakujících se sekvencích stále dokola na desítkách a nebo stovkách souborů. V takovém případě má Adobe Photoshop velmi rychlé řešení. A praxe ukázala, že efektivní...

CINEMA 4D a Cindigo – některé tipy, které by se mohly hodit

3.4.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Unbias renderovací enginy jsou většinou navržené tak, aby byly snadné k použití. A většinou je jejich nastavení snadnější než u komplexních optimalizovaných systémů typu VRay a podobně, ale i ony mohou být v jistých drobnostech složitější na použití. Stejně tak i Indigo. V dnešním semináři si tak projdeme několik těchto zákoutí, které by se vám snad mohly při studiu tohoto enginu přijít vhod.

OctaneRender pro CINEMU 4D ohlášen!

22.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 12

Máme pro vás velmi zajímavou zprávu. Pro CINEMU 4D byl uvolněn plugin integrující renderovací systém OctaneRender™ přímo do CINEMY 4D. Plugin byl vyvinut nezávislým tureckm vývojářem Ahmetem Oktarem, který vytvořil plně integrované řešení v nám tak známém prostředí.

CINEMA 4D a Cindigo – integrace unbias renderovacího enginu Indigo

27.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Indigo může znamenat mnohé, pro všechny je to jeden z tónů modrých barev, respektive barvivo získané z indigovníku, latinsky Indigofera tinctoria. Pro některé, už určitě ne pro všechny, to může být i velmi silný unbias renderovací engine. Engine, který má opravdu luxusní bridge do CINEMY 4D.

CINEMA 4D R14 – globální iluminace a osvětlení interiéru

21.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Jsme v závěru, bylo to dlouhé putování, ale dnešním dílem můžeme zcela jednoznačně říci, že popis CINEMY 4D R14 je za námi. A končí tématem, na které se mnozí ptali. Osvětlením interiéru pomocí systému map radiozity a metody QMC.

CINEMA 4D R14, globální iluminace

14.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Podtitul tohoto článku by mohl znít, jak vylepšit osvětlení za využití HDRi map a iluminačních ploch. A odpověď podaná rovnou v nadpisu by zněla – pomocí nastavení diskrétních vzorků.

CINEMA 4D R14 – globální iluminace, Quasi Monte Carlo a mapy radiozity (rychlý start)

1.3.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Poslední razantní novinka CINEMY 4D R14 je konečně na pořadu dne. A abyste si ji mohli potenciálně vyzkoušet, začneme rovnou akcí namísto suchopárného vysvětlování...

C4D > M4D, anglické video

8.2.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

To že existuje napojení CINEMY 4D na renderovací engine Mental Ray je známá věc. A také je známo, že Mental Ray doprovází jeho mladší unbias bratříček pojmenovaný IRay, který je založený na hybridním enginu využívající jak potenciál CPU, tak grafických karet NVidia. Uvedené video prezentuje na reálném příkladu konverzi scény CINEMY 4D do enginu IRay přímo v prostředí CINEMY 4D.

Obalový design v CINEMĚ 4D – pytlíček na bonbony od A do animace (02)

4.1.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 6

V minulém díle, vlastně vloni, jsme si spolu vytvořili model sáčku na bonbónky, nebo na šroubky, prostě na cokoliv. V nešním semináři se podíváme na další části celého procesu. Osvětlení, materiály, rendering, nakoukneme do post produkce a hlavně si vše komplexně rozanimujeme. Pomůže nám při tom fenomenální C-motion, systém pro automatizované animace.

Přihlášení uživatele