Články na téma Recenze

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • ...
 • >>
 • Zobrazeno 113 článků. Stránka 4 z 12.

CINEMA 4D boří hranice

27.6.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 8

Mezinárodní spolupráce na spotu Belgian Development Cooperation s Marijnem Raevenem. Použití CINEMY 4D v televizním spotu pro belgickou vládní instituci.

CINEMA 4D R13, objekt Postava

26.4.2012 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 5

Poslední objekt, který jsme si v ránmci CINEMY 4D R13 nepředstavili je objekt Postava. Důvodem bylo, že jsem v podobné době připravoval článek pro tištěné medium a tak nebylo možné tato dvě media překrývat. Zapomenout na objekt postavy by ale byla velká chyba, protože se jedná o jeden z nejzajímavějších prvků R13. Odkaz na video opraven!

CINEMA 4D R13, subsurface scattering a univerzální modelovací shader

20.10.2011 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

Dnešní pozastavení u nové CINEMY 4D R13 věnujeme shaderům. Změny v této oblasti nejsou nějak dramaticky široké, ale přesto jsou poměrně zásadní. Vynikající efekt podpovrchoveho šíření světla, vynikající shader cihel, maska terénu a upravený art shader. Upravený velmi decentně, přesto zásadně. Dnes zůstaneme u kreativy, příště u exteriérových povrchů...

CINEMA 4D R13 nové funkce a vlastnosti programu (1)

8.9.2011 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 5

Je již asi dostatečně opakovanou skutečností, že MAXON, společnost vyvýjející 3D modelovací, animační a renderovací řešení CINEMA 4D ohlásil již před měsícem novou verzi svého programu. Ta byla právě uvolněná do prodeje a tak můžeme začít zkoumat, cože je v aplikaci nového. Začneme samozřejmě uživatelským rozhraním a základními modelovacími funkcemi.

VRayforC4D – rychlý start (1)

24.3.2011 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 7

Březnová akce, ve které byl nabízen VRay pro CINEMU 4D v ceně více než zajímavé mohla poměrně dost uživatelů přesvědčit, že by přeci jen mohli k tomuto výjimečnému renderovacímu řešení přejít. Pokud ano, jistě nepohrdnou základním průzkumem bojem. Tedy postupným seznámením se základními návyky a prvky tohoto renderovacího řešení.

CINEMA 4D R12 (8) – „ragdoll“ panenka a reálné autíčko

16.12.2010 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Dnešní díl by měl být, zdá se, asi posledním dílem popisujícím novinky CINEMY 4D R 12. Ona totiž není už také tak úplně nová a jistě asi již také zaznamenali několika servisních aktualizací. Je tedy načase vše uzavřít. A čím jiným, než dvěmi opravdu demonstrativními aplikacemi. Panenkou „ragdoll“ jejíž údy se postupně lámou při pádech na další a další překážky a autíčkem, které je poháněno mechanickým motorem.

Vzhůru do oblak - povzneste své schopnosti modelování v C4D, díl 2.

9.12.2010 · Autor: Michal Marek · Přidat komentář

Recenze výukového DVD CINEMA 4D – praxe, přesnost a efektivita modelování od Pavla Zocha na téma letounu Fokker Dr.1. Minule jsme se při našem zkoumání výukového DVD dostali až k dílu 29, tak se na něj podíváme podrobněji a podíváme se i na další části letounu, motor Oberursel, kulomety Spandau a také finální kompletaci.

Vzhůru do oblak - povzneste své schopnosti modelování v C4D, díl 1.

22.11.2010 · Autor: Michal Marek · Počet komentářů: 4

Právě vyšlo zcela nové výukové DVD s více než 12 hodinami modelovacích tutoriálů pro Cinemu 4D od Pavla Zocha. Konečně jsme se dočkali a stojí to za to. V podrobné recenzi se podíváme na to, co DVD přináší, čím uživatele obohatí. A je toho skutečně dost. Tohle DVD může Vaše schopnosti 3D modelování opravdu vynést do oblak.

CINEMA 4D R12 (3), implementace Pythonu, dávkový rendering a další deformátory

23.9.2010 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Slíbili jsme si, že se podíváme jak je implementovaný python a také se podíváme na pár ukázek jeho využití, které nám již někteří uživatelé připravili. Ale nejenom to. Nový dávkový rendering je sice maličkým nástrojem, ale velmi zajímavým a hlavně užitečným zejména pro úsporu času, kterou nabízí. A nakonec ještě deformátory, to abychom si nevystříleli všechnu munici najednou.

CINEMA 4D R12 (1), nová balení a lineární workflow - video

2.9.2010 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 6

Bývá zvykem, že k začátku nového školního roku vychází i nová verze CINEMY 4D. Ta aktuální má označení R12 a je skutečnou aktualizací, nejenom novým obalem. Novinek není možná na první pohled tolik, kolik bychom čekali, při podrobném zkoumání jich však objevíme dost a dost. Lineární workflow, IES světla, nové deformátory, dávkový rendering, prohlížeč obrázků, dynamika měkkých těles, mechanické dynamické vazby, nové nástroje pro riggování.... Máme co objevovat. Odvážně se tedy pustíme tam, kam se člověk dosud nevydal!

Přihlášení uživatele