Články na téma Redakční zprávy

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • ...
 • >>
 • Zobrazeno 111 článků. Stránka 5 z 12.

Jak se rodí větroň - 2. díl

10.7.2008 · Autor: Milan Soukup · Počet komentářů: 2

V prvním díle jsem vám ukázal, jak jsem dostal pžes peripetie zadání až k neotexturovanému modelu. Dnes obrázek dokončím.

Sbohem a budiž zatraceny, zatracené Visty 64

7.7.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 18

Asi si vzpomínáte, že jsem před několika měsíci vyplodil úvahu o systému Windows Vista 64, který jsem měl tu smůlu, že jsem dostal na své nové pracovní stanici. Ano, stěžoval jsem si, jenže to jsem ještě netušil, cože mne to vlastně čeká a jak že tenhle „downgrade“ vlastně dopadne. A dopadl. S tímhle, v pravém smyslu slova, paskvilem se loučím…

Jak se rodí větroň - 1. díl

1.7.2008 · Autor: Milan Soukup · Počet komentářů: 4

Obrázek větroně není můj soukromý projekt. Je to práce na zakázku. Obrázek byl vytvořen konkrétně pro titulní stranu časopisu VTM Science, a měl upozornit na článek uvnitř čísla. Ten článek se týká českého projektu ICADA, který si neklade za cíl nic menšího, než oblet světa bez mezipřistání v bezmotorovém letadle (větroni). Na následujících řádcích bych vás rád seznámil, ani ne tak s přesným postupem pri tvorbě obrázku, jako spíše se zákulisím jeho vzniku, protože si myslím, že celý projekt je hodně zajímavý.

Udělej/urob si sám – soutěž tvorby prvků arch. knihovny

16.6.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Blíží se léto, jaro pomalu přechází. Čas plných nosů a poprskaných kapesníků, kdy alergie má žně a skoro každý je alergický na přírodu. Jsou to ale paradoxy. A tak kdekdo je doma, obklopen různými předměty, tak typickými pro to čemu říkáme domov. Od nábytku až po vidličku. Všechny tyto předměty mají jedno společné, jsou přesně tím, co dělá interiér živým prostorem a také tím, co tak často chybí v různých vizualizacích… Kdyby tak existovala nějaká knihovna…

FAQ na přání, díl druhý

13.5.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Po dlouhé době se vracíme k tomu, co vlastně načal Milan Soukup, tedy k oblasti FAQ, tedy skutečně často kladených otázek, dnes již z trochu podrobnějších oblastí.

Jak jsem se srazil s Vistami 64

15.4.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 10

Tohle asi není úplně korektní, ale napsat to musím. Sem tam se objeví dotaz, „jakže to je s tímhle systémem“ a v tomto případě snad mohou zapojit svůj hlas, že s tímhle systémem bych se nejraději rozvedl. Nemám jej rád, on nemá rád mne, oboustranně se nenávidíme, ale bohužel asi spolu budeme muset vydržet.

DVD na Technické vizualizace v distribuci a maličké ohlédnutí

8.4.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 4

Dnes naposledy bych se rád vrátil k mému, či možná by asi bylo lépe říci našemu, DVD počinu. A to proto, že bych rád upozornil na několik skutečností. Samozřejmě na to, že se již ohřívá v našem e-shopu, ale zejména bych rád poděkoval těm, kteří mi s tímto DVD pomohli a kteří mají nezanedbatelnou zásluhu na jeho vzniku.

3D-brush, levná alternativa skulptovacích nástrojů

3.3.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 6

Tohle není ani recenze, ani „krátká novinka“. Je to něco mezi a vlastně výrazné upozornění na poměrně velmi zajímavá nástroj, který je za velmi zajímavé peníze. A o co že jde?

A Honzovi druháci

19.2.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Jan Brukner se mnou podílí na výuce na Vyšší odborné škole Václava Hollara v Praze. A je pravdou, že mezi druháky, které vyučuje, neobjevilo v rámci semestrální práce několik dílek, které jsou poměrně zajímavá. Jedná se jen o dílka v rámci modelu, nikoliv materiálů. Materiály totiž zatím nejsou tématem.

Ukřižování? Prosím těmito dveřmi, doprava, vezměte si svůj kříž a počkejte ve frontě

12.2.2008 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 28

Asi takto bychom mohli začít. Po delší době od vydání posledního DVD se dostávám k úvahám o případném pokračování. V takové úvaze je však jedná neznámá, co na to uživatel. Jaké že jsou jeho přání, jeho představy?

Přihlášení uživatele