Články na téma Recenze

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • ...
 • >>
 • Zobrazeno 113 článků. Stránka 5 z 12.

CINEMA 4D Broadcast Edition – komu, proč a co obsahuje, 2. díl

13.11.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Nejen objekty, či lépe řečeno, právě že ne na objekty je zaměřena ta opravdu podstatná část prvků obsažených v Extension kitu balíku Broadcast edition. To podstatné co nabízí jsou různá přednastavení televizní grafiky, animované elementy a spoty, kamery, světla a další. A všechny tyto prvky budou popsány v tomto druhém, závěrečném dílu našeho popisu.

CINEMA 4D Broadcast Edition – komu, proč a co obsahuje, 1. díl

6.11.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

S novou subverzí CINEMY 4D R 11,5 přišel Maxon také s novým balíkem, tématicky zaměřenou edicí Broadcast Edition, která tak doplňuje již poměrně zažité balíčky pro inženýry a architekty. Co nabízí a obsahuje by měla odrýt tato recenze. A tím budou novinky verze 11,5 vskutku za námi.

Alternativní UV editor? A 3D-Coat jste již zkusili?

29.10.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Začíná se to celé jevit jako kouzelná skřínka splněných přání. Andrej totiž po několika urgencích připravil poměrně masivní aktualizaci (stále v beta fázi) UV editoru svého 3D-Coatu a jakkoliv se nejedná o verzi finální domnívám se, že se můžeme podívat na co se vlastně můžeme těšit.

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (6)

22.10.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 2

Již z minulého dílu je patrné, že křivka MoSpline které jsme se věnovali je velmi zábavným a zejména pro užití v televizní grafice užitečným objektem. Dnes v jeho zkoumání budeme pokračovat a nadále si rozvedeme znalosti získané v minulém díle.

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (4)

1.10.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

MoDynamika nejenom že spolupracuje s generovanými klony, ale také s jednotlivými polygony a oddělenými segmenty povrchu. Můžeme ji tak použít na různá rozbití předmětů a další simulace. A když zbude čas, vyzkoušíme si i dříve zmíněné částicové systémy.

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (3)

24.9.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

Dynamika, toužebně očekávaná, nakonec přišla v podobě součásti MoGraphu a Bullet systému kolizí. V podobě silné, ale přitom velmi rychlé a efektivní. V podobě velmi dobře zpracované, snadno uchopitelné a také poměrně snadno použitelné. Dnešní téma jsme vytyčili, kolizní dynamický systém MoDynamika modulu MoGraph.

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (2)

17.9.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 4

Opravdu zásadní novinkou nové CINEMY 4D R 11.5 je drobounká vlastnost, kterou můžeme ve scéně renderovat miliony a miliony polygonů i na 32 bitové verzi a to za poměrně krátkých výpočtových časů. Další zásadní změnou je již krátce uvedený Prohlížeč obrázků. Tato dvě témata určují rámec dnešního dílu.

CINEMA 4D R 11,5 značný pokrok v mezích zákona (1)

10.9.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Když na Siggraphu nebylo o CINEMĚ 4D řečeno nic nového, zavládlo mírné zklamání. Přesto ten kdo se alespoň trochu podíval na kalendář musel tušit, že změny přijdou a to v relativně krátké době. A také že ano a ne málo. Na to, že se jedná jen o dílčí aktualizaci, jich je více než dost...

Zpátky do školy a s plnou brašnou, ohlédnutí za výukovými videi CINEMY 4D

20.8.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 5

Asi každá z aplikací poslední dobou bere útokem různé způsoby výchovy svých vlastních klientů a pryč jsou doby, kdy komunita žila jen tím, co si sama připravila a vytvořila. Na jednu stranu je to jistě dobře, ale na stranu druhou se tato skutečnost projevuje i jistou leností a menší aktivitou jednotlivých koncových uživatelů, jejich ochotou se na tvorbě výukových materiálů podílet. Nemá ale cenu tuto skutečnost nějak rozebírat, je to prostě fakt a když už máme k ruce ta kvanta možností, je dobré vědět, kde je můžeme nalézt.

Poprvé i naposledy, závěrečky z druhé strany a krátký film Kateřiny Tribulové

25.6.2009 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 4

Měl jsem tu příležitost, že jsem se jako oponent zprostředkovaně zúčastnil závěrečných zkoušek na vyšší odborné škole Václava Hollara, která je tématicky navazující institucí střední umělecké školy Václava Hollara. Hodnotit jsem měl dvě práce a nutno říci, že obě byly zajímavé. A minimálně první z nich bychom neměli minout.

Přihlášení uživatele