Články na téma Technologie

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • ...
 • >>
 • Zobrazeno 133 článků. Stránka 5 z 14.

HDRLightstudio, jak vytvořit perfektní HDRi mapu

9.7.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Využíváte často HDRi mapy a máte jich totální nedostatek? Zejména těch technicky pojatých map, které jsou vhodné pro vizualizaci různých studiových scén? Pak máme řešení a jednoduchou odpověď, vyrobte si je sami! A poměrně snadno, HDRLightstudio je tím pravým nástrojem pro vás.

Novinky ze 3D grafiky (nejenom CINEMY 4D), aneb co by vás mohlo zajímat...

28.6.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Za poslední dobu se toho událo v naší branži poměrně dost. Dost na to, abychom si vše zmínili alespoň přehledem a upozornili na některé zajímavosti, které by vás jinak mohly minout... Co bude obsahem? Sculpting, modeling, render a tak dále...

Mograph, Metaball, Thinking particles a Pyrocluster – a máme pěkné mraky...

20.6.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 1

Zní to trochu jako šílený nápad a bláznivá konstrukce. Je, bez debat, ale funguje a možná je docela pěknou nenáročnou ukázkou jak lze poměrně překvapivě kombinovat množství technologií, které CINEMA 4D nabízí. Vše podstatné jsme si zmínilihned na počátku, teď již jen popis, jak na to...

Alternativy... Střih, video, VFX

13.6.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 4

Jestli je pozice Adobe v oblasti zpracování obrazu poměrně jistá, pak v oblasti střihu, videa a VFX mám pocit, že to má Adobe podstatně těžší. After Effects a Premiere nejsou špatné aplikace, v oblasti high end produkce se ale neuplatňují a i v oblasti střední produkce mají ostatní co nabídnout. Pojďme se tedy na vyzyvatele podívat zblízka.

Alternativy... Dnes editace obrazu, malba, křivky (aktualizováno)

6.6.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 11

Popírat dominanci společnosti Adobe na poli grafických editorů nelze. Je tomu zřejmě velmi podobně jako v případě Windows v oblasti operačních systémů. Jistě, jsou niky, v obou oblastech, kde to tak úplně neplatí. V případě operačního systému a oblasti grafiky to často je platforma MacOS, v případě samotných grafických aplikací to může být množství různých programů, které leckdy mohou dominovat. A začalo se o nich hovořit. Zdá se, že si za to společnost Adobe může sama...

CINEMA 4D, částice, vykreslení, deformace

31.5.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

CINEMA 4D je v jistém smyslu nástrojem kombinací. Velmi mnoho efektů lze simulovat bez speciálních nástrojů či pluginů, prostě jen tím, že vhodně promícháme různé ingredience programu. Dnešní návod je toho důkazem. Tématem je efekt elektrického výboje.

Wacom Cintiq 13HD, když je Cintiq osobní...

27.5.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Přidat komentář

Wacom je synonymem pro tablety, grafické tablety. Tedy ultimativní polohovací zařízení, které kdo okusí, většinou nepustí z ruky. Pro Wacom je klíčovým produktem a vlajkovou lodí řada Intuos, ale Cintiq je přeci jen dál. Je etalonem možností, kreativity a nejvyšší možné přirozenosti práce. Není nic přirozenějšího, než pracovat přímo v místě. Nikoliv zprostředkovaně kdesi vedle, ale přímo na obrazu. A to Cintiq nabízí. S kvalitou od Wacomu.

XFrog, v hustém porostu

22.4.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 7

Do konce měsíce, přesněji úterý 30.4., mají u společnosti XFrog velmi zajímavou slevu na svůj generátor rostlin XFrog (nejenom pro CINEMU 4D), ale také poskytují zdarma perfektní katalog více než 3 desítek druh rostlin, v různých stavech vzrůstu a tvaru. Pro architektonické vizualizace vyborná věc.

CINEMA 4D a Cindigo – některé tipy, které by se mohly hodit

3.4.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 3

Unbias renderovací enginy jsou většinou navržené tak, aby byly snadné k použití. A většinou je jejich nastavení snadnější než u komplexních optimalizovaných systémů typu VRay a podobně, ale i ony mohou být v jistých drobnostech složitější na použití. Stejně tak i Indigo. V dnešním semináři si tak projdeme několik těchto zákoutí, které by se vám snad mohly při studiu tohoto enginu přijít vhod.

CINEMA 4D a After Effects

4.4.2013 · Autor: Pavel Zoch, Ph.D. · Počet komentářů: 12

Jak bude vypadat nové propojení mezi CINEMOU 4D a aplikací Adobe After Effects prezentuje na svém kanálu vimeo John Dickinson. Edit: přidali jsme také odkaz na Cineversity! Edit 2: mimo to Maxon spustil nové stránky http://landingpage.maxon.net/?lang=en#

Přihlášení uživatele