Diskuse k článku: - CINEMA 4D a After Effects

Zobrazit článek CINEMA 4D a After Effects

Tato diskuse již není aktuální. Založte prosím nové diskusní vlákno

 • <<
 • 1
 • 2
 • >>
 • Zobrazeno 11 příspěvků. | Stránka 1 z 2. | Řazeno podle data vzestupně
 • Příspěvků: 945

  4.4.2013 10:45 ...

  z tychto sprav mam pocit, ze su to hlavne spravy pre majitelov AE, pre C4D users su to "relativne" nezaujimave spravy. Trochu mi unika system... owner Studia, ktory si kupi AE, bude mat prakticky 2verzie C4D (Studio aj Lite) s tym , ze AE bude kamos len s Lite verziou? (nikto nehovori o bridge medzi inymi verziami softu)

  ...co len z toho bude...

  maly citat na zaver,(bolo to niekde zverejnene 1.aprila)
  "... o 5 rokov bude maxon pohlteny fy adobe... "

  ...... .........

   

 • Příspěvků: 1221

  4.4.2013 10:51 Cinema mini a AE

  Mě to zatim připadá takový neohrabaný a klasicky zasekaný v AE. Možná to bude dobrý pro nějaký 3D písmo, nebo jednoduchý objekty, ale nedovedu si představit tuhle workflow v rámci složitějších vizuálních efektů.Trošku mi to připomíná tu integraci Poseru v Cinemě, tušim Cineposer...???Možná mi to i přijde trochu zbytečný a lehce shazující Cinemu jako profesionální software.Ale je to jenom můj prvotní pocit.

   

  Pokaždé je to co pokaždé když se to tamto.A nebo taky ne...

 • moderátor

  Příspěvků: 4918

  4.4.2013 10:55 uvidíme

  bezo napsal(a): z tychto sprav mam pocit, ze su to hlavne spravy pre majitelov AE, pre C4D users su to "relativne" nezaujimave spravy. Trochu mi unika system... owner Studia, ktory si kupi AE, bude mat prakticky 2verzie C4D (Studio aj Lite) s tym , ze AE bude kamos len s Lite verziou? (nikto nehovori o bridge medzi inymi verziami softu)

  ...co len z toho bude...

  maly citat na zaver,(bolo to niekde zverejnene 1.aprila)
  "... o 5 rokov bude maxon pohlteny fy adobe... "

  ...... .........


  jsem rád že nejsem sám, ale uvidíme....

   

  Jon Lord 9 June 1941 – 16 July 2012. Díky, pane Lorde. Mé vlastní osobní motto:I know what I want, I say what I want And no one can take it away. 194, 242, 446, 452, 476, 605...

 • administrátor

  Příspěvků: 1432

  4.4.2013 12:48 Lite vs. ostatní verze

  Co se týče Lite verze, bude zdarma distribuována Adobe všem uživatelům AE. Aby prostě mohli vytvářet 3D objekty a animace a ty přenášet do AE. Lite je tedy cílena na ty uživatele, kteří C4D nemají. Lite obsahuje podmnožinu modelovacích nástrojů, standardní materiály a animace, ale už ne třeba přímý render (spustit render lze jen přímo z AE), MoGraph nebo animace postav.

  Stávající uživatelé C4D normálně propojí AE se svou verzí - tak budou mít možnost jak pracovat s C4D scénami v AE, tak u složitějších projektů postupovat klasickou cestou - tedy klasický render v C4D do projektu AE, import do AE a kompozice.  Chápejte to v této "verzi 1.0" spíše jako marketingovou aktivitu MAXONu (obrovské zviditelnění CINEMY 4D prostřednictvím uživatelské základny Adobe) a demonstraci budoucího potenciálu než cokoliv jiného. Render engine C4D je dnes například uvnitř CAD programu Vectorworks a do budoucna toho možná ještě přibude.

  Co se týče koupě MAXONu firmou Adobe, tak to si myslím v dohledné době nehrozí - MAXON je stabilní součástí Nemetschek Group a je pro ně příliš cennou součástí, než aby se jich zbavili. A já bych byl poslední, co by se to líbili, už jsem si takový "buyout" jednou zažil s Macromedia a na jeden život mi to úplně stačilo

   

 • Příspěvků: 567

  4.4.2013 13:04 *

  standa napsal(a): .....už jsem si takový "buyout" jednou zažil s Macromedia a na jeden život mi to úplně stačilo
  že chlapci z bývalej Macromedie pozdravujú. Akurát letia súkromným triskáčom plného zlatokopiek na Mauricius. :)

   

  http://www.youtube.com/watch?v=aLGf7qBDXX0&feature=player_embedded

 • Příspěvků: 945

  4.4.2013 13:31 C4D zadara...no,nekup to!

  standa napsal(a): Co se týče Lite verze, bude zdarma distribuována Adobe všem uživatelům AE. Aby prostě mohli vytvářet 3D objekty a animace a ty přenášet do AE.


  To je vsetko pekne, az nato ze adobe nie je taky stedry ako maxon, aby zdarma distribuoval Lite verziu AE uzivatelom C4D...
  Ked pozriem na maxon page, mam pocit,ze som u adobe...Divny marketing...

  Ako ked predajca bmw praskne na svoj web, ze jeho osekane verzie X5 budu zdarma davat vsetkym, ktori si kupia vlajkovu lod od peugeot...

   

 • Příspěvků: 945

  4.4.2013 13:31 double post

  sorry, ani prehliadac to asi nechape

   

 • administrátor

  Příspěvků: 1432

  4.4.2013 15:20 re: C4D zadara

  Primárním cílem MAXONu je určitě oslovení těch lidí, kteří zatím 3D ve svých projektech nepoužívali. Takže teď dostanou C4D Lite a můžou v reálu vyzkoušet, jak to funguje, aniž by museli investovat do něčeho, co neví, zda využijí nebo budou schopni využít.

  Pokud to budou myslet vážně, tak brzo zjistí, že jim Lite verze nestačí, protože:

  1. tam nejsou žádné pokročilé animace (žádný Mograph a spol.)
  2. u složitějších projektů jim začně vadit delší odezva při aktualizaci scén apod.
  3. nemůžou renderovat v prostředí C4D Lite a ladit si některé parametry ve scéně

  Proto podle mého budou po uvedení AE7 na trh následovat oficiální upgrady z Lite na Broadcast / Studio, které toto omezení nemají. To mi přijde z hlediska marketingu jako chytrý tah.

  AE light z tohoto pohledu příliš smysl nemají, konkurence na video-postprodukčním trhu samozřejmě je, ale je spíše "vrstvená", tzn. příliš se nepřekrývá (AE vs. Nuke vs. Combustion apod.) a Adobe nemá potřebu AE nějak extrémně "tlačit", protože většina prodejů nejsou AE, ale spíše balíky Production premium / Master Collection / Creative Cloud, kde AE prostě dostanete.

   

 • Příspěvků: 24

  4.4.2013 17:13 Zajímavé.

  Opravdu zajímavá zpráva. Myslím, že uživatelům C4D to přinese především lepší propojení s AE, jinak jsou výhody především pro uživatele AE. Což ale vůbec není na škodu, rostoucí uživatelská základna Cinemy bude jen pozitivem pro nás všechny.

  Také by mě zajímalo, jestli do C4D Lite půjdou nainstalovat pluginy. Například Octane render, M4D nebo VRay. To by pak bylo opravdu zajímavé. I když: typický uživatel AE<->C4D asi tyto renderery nepotřebuje a typický uživatel Octane zase nepotřebuje AE, resp. jejich dynamické propojení.

  J.

   

 • administrátor

  Příspěvků: 1432

  4.4.2013 17:29 Pluginy

  Co se týče pluginů, v tuto chvíli nejsou většinou podporovány, render pluginy speciálně. Jedná se opravdu o verzi "1.0" a nyní prezentovaný produkt je prvostním výsledkem celé spolupráce. Na stranách obou aplikací se musela udělat obrovská spousta práce ve smyslu vzájemného propojení, což samozřejmě navenek není až tak vidět - tam je vidět jen uživatelská nadstavba, která využívá toho základu.

   

 • <<
 • 1
 • 2
 • >>
 • Zobrazeno 11 příspěvků. | Stránka 1 z 2. | Řazeno podle data vzestupně

Tato diskuse již není aktuální. Založte prosím nové diskusní vlákno

Přihlášení uživatele